6 grudnia klasy 2 LEO/LI oraz 2LL z opiekunami (panią Agatą Marciniak, Katarzyną Zarzycką i Dorotą Nizińską) udały się na Mikołajkowy wyjazd do Warszawy.
Pierwszym punktem wycieczki było kino i obejrzenie długo wyczekiwanego filmu "Gladiator II".
Podczas podróży uczniowie dyskutowali o swoich oczekiwaniach wobec filmu i przypominali sobie wydarzenia z poprzedniej części.
Seans okazał się pełnym emocji przeżyciem. Scenografia, kostiumy przeniosły widzów w świat starożytnego Rzymu, ukazując spektakularne sceny walk, intrygi i rozgrywki o władzę.
Po seansie uczestnicy wycieczki mieli okazję zjeść coś smacznego w pobliskich restauracjach i kawiarniach. Była to doskonała okazja, aby podzielić się wrażeniami z filmu i spędzić czas w miłej atmosferze.
Drugim punktem było zwiedzanie wystawy „TITANIC: The Artifact Exhibition” mieszczącej się w warszawskim SOHO ART CENTER przy ul. Mińskiej 63.
Ekspozycja przyjechała tam z Muzeum Nauki w Pittsburghu (USA). Było to dla uczniów intrygujące przeżycie – mieli okazję poznać niezwykłą, lecz tragiczną historię największego i najwspanialszego statku pasażerskiego świata sprzed ponad 100 lat. Każdy mógł przenieść się w czasie wcielając się w rolę jednego z pasażerów i doświadczyć emocji, które towarzyszyły mu w tamtych dniach.
Na wystawie o powierzchni 1500 m² uczniowie obejrzeli ponad 160 autentycznych eksponatów wydobytych z wraku Titanica, który spoczywa na dnie Północnego Atlantyku - wśród nich był m.in. jedyny na świecie zachowany cherubin – figura anioła, która niegdyś zdobiła majestatyczne drewniane schody Titanica, czy imponujące stalowe drzwi, którymi pasażerowie wchodzili na pokład statku. Ponadto spacerując po wiernych rekonstrukcjach pokoi i korytarzy uczniowie poznali poruszające, prawdziwe historie pasażerów, którzy na zawsze zapisali się w historii Titanica. Wśród wystawionych artefaktów znalazły się wyjątkowe przedmioty, takie jak biżuteria, zegarki, walizki, buty, pieniądze, listy i dokumenty tożsamości, które przybliżają historie osób związanych z tragiczną podróżą Titanica. Na tej niezwykłej ekspozycji można było również zobaczyć autentyczne, duże fragmenty statku, w tym stanowisko sterowania, masywne stalowe drzwi prowadzące na pokład, telegraf oraz okno z oficerskiej kajuty, które niegdyś oferowało widok na bezkresny ocean. Wśród eksponatów uczniowie podziwiali unikalne elementy wyposażenia: elegancką porcelanę, pięknie zdobione sztućce, stylowe lampy oraz naczynia kuchenne, które były świadkami codziennego życia na pokładzie. Każdy z tych przedmiotów opowiadał swoją własną historię o niewyobrażalnym luksusie i niezwykłości, które uczyniły Titanica ikoną swojej epoki.
Zwiedzanie wystawy dostarczyło wszystkim uczniom wielu wrażeń.
K. Zarzycka